KLIMATIZÁCIA NA CHODBE

Klimatizácia na chodbe

Dám si klimatizáciu na chodbu, odtiaľ mi vychladí všetko. Skutočne je to tak ?

Jednou z častých požiadaviek zo strany zákazníka je umiestnenie interiérovej jednotky klimatizačného zariadenia so silnejším chladiacim / vykurovacím výkonom na chodbu. Zákazník od toho očakáva, že klimatizačná jednotka vychladí okolité miestnosti prípadne celý byt / dom. Nenechajte sa naviesť na zlý chodníček názorom kamaráta, známeho či prípadne inej spoločnosti, ktorej cieľom je za každú cenu predať.

Jednoznačný postoj našej spoločnosti k tejto problematike je ten, že umiestnenie klimatizačnej jednotky na chodbu s cieľom vychladenia okolitých miestností je absolútna nepravda a neefektívna vec pre zabezpečenie komfortu a spokojnosti nášho zákazníka.

Toto tvrdenie odôvodňujeme viacerými dôležitými skutočnosťami. Prvou je, že chladný vzduch je ťažký a prirodzene padá smerom dolu ku podlahe. Na základe toho klimatizačná jednotka na chodbe nezabezpečí efektívnu distribúciu chladného vzduchu do iných miestností tak, aby ste pocítili skutočný komfort chladenia a zabezpečili si tak tepelnú pohodu pre Vašu domácnosť.

Ďalšou dôležitou skutočnosťou je strata súkromia, pretože ak chcete chladiť s jednou klimatizačnou jednotkou, môžete zabudnúť na zatvorené dvere na spálni, pracovni či detskej izbe. V neposlednom rade je však dôležité upozorniť na to, že klimatizačná jednotka, ktorá má byť umiestnená na chodbe s cieľom vychladenia okolitých miestností musí byť výkonovo prispôsobená tomu, čo vyžaduje Váš priestor. Klimatizácia s väčším chladiacim výkonom je však prirodzene hlučnejšia ako klimatizácie určené pre jednu izbu.


Klimatizácia na chodbe